1.Hamileyim, bebeğime zararı olur mu?
Geleneksel yöntemlerle yıkanan sebze ve meyveler, üzerlerindeki parafin/wax, zirai ilaç, böcek ilacı ve gübre kalıntısı, mikrop/bakteriler, böcek ve larvalardan arınamadıkları için, tüketildiklerinde sağlığımızı doğrudan tehdit ederler. Hamile annelerde doğrudan, emziren annelerde ise anne sütünden bebeğe geçmektedir. Dolayısıyla, Ex'sir Sanitizer %100 Bitkisel Sebze Meyve Arındırma Konsantresi ile temizlenmeden tüketilen sebze ve meyveler, insan genlerindeki yatkınlıklar ve sağlıksız çevre koşulları nedeniyle hızla devreye girerek sağlığı tehdit etmektedir. Üstelik bu zararlı maddeler çok uzun yıllar boyunca vücuttan atılamamakta, hücresel bozukluklara ve diğer hastalıklara zemin hazırlamakta, hem anne hem de bebeği için ciddi tehditler oluşturmaktadır.

2.Aynı suyu diğer sebzelerim için kullanabilir miyim?
Önerilen miktarlarda kullanılan Ex'sir Sanitizer %100 Bitkisel Sebze Meyve Arındırma Konsantresi, ürün üzerindeki yağ bazlı parafin/wax tabakasını çözer ve böylelikle zirai ilaç, böcek ilacı ve gübre kalıntıları, mikrop/bakteriler, böcek ve larvalar, etkisiz hâle gelerek suya karışır. İkinci kez kullanılan yıkama suyunun temizleme performansı düşer. Bu sebeple, aynı suda ikinci yıkama yapılması önerilmez.

3.Ellerimde egzama var, sebzeleri yıkarken ellerim Ex'sir Sanitizer'den zarar görür mü?
Bu konuda, ürün etiketiyle birlikte doktorunuza danışın.

4.Doktorlar öneriyor mu?
Doktor önerisi almak üzere bir kit hazırlığımız var; bu konu bizim için son derece önemli!

5.Sirkeden ne farkı var?
Sirke, yağ çözücü özelliği olmamasından dolayı, yağ bazlı zirai ilaç ve parafine karşı yeterli etkiyi gösteremez. Zirai ilaç ve parafini yeterince temizleyemediği için de, parafin tabakasının altında kalan mikroorganizmalara tam olarak etki edemez.

6. Ürün sadece Türkiye'de mi satılıyor, ihracat düşünülüyor mu?
Bu ürünün, sadece Türk insanının değil, tüm insanlığın ihtiyacı olduğunu düşünüyoruz. Dolayısıyla ihracatı da yapılacak.

7. Güvenilir ürün olduğuna nasıl inanmalıyım? Yıllarca kandırıldık !
Ex-sir Sanitizer % 100 Bitkisel Sebze Meyve Arındırma Konsantresi'nin zirai ilaç, parafin/wax ve diğer kimyasal kalıntılar üzerindeki etkisi TÜRKAK tarafından akredite edilmiş laboratuarlarda, mikroorganizmalar üzerindeki etkisi ise Ege Üniversitesi Laboratuarları'nda sayısız sebze ve meyve üzerinde etkinliği test edilmiştir.

8. Kemoterapi görüyorum, Ex'sir Sanitizer kullanarak sebze meyve yiyebilir miyim?
Özellikle bağışıklık sisteminin zayıf olduğu çocuklar, yaşlılar ve kanser hastalarında; Ex'sir Sanitizer %100 Bitkisel Sebze Meyve Arındırma Konsantresi ile yıkanmış olan ve dolayısıyla parafin/wax, zirai ilaç, böcek ilacı ve gübre kalıntıları, mikrop/bakteriler, böcek ve larvalardan arındırılmış sebze ve meyveler tüketilmelidir.

9. Sebze ve meyve dışında, kuru kayısı ya da incir vb. yiyecekleri de Ex'sir Sanitizer ile yıkamalı mıyım?
Kurutulmuş gıdalar ve/veya ev ortamında konserve hâline getirilmiş gıdalar, kurutma işlemi yapılmadan önce Ex'sir Sanitizer %100 Bitkisel Sebze Meyve Arındırma Konsantresi ile temizlenmelidir.

10. Gıda zehirlenmesini engeller mi?
Ex'sir Sanitizer %100 Bitkisel Sebze Meyve Arındırma Konsantresi, meyve ve sebzelerde yüksek oranlarda kullanılan zirai ilaç, böcek ilacı ve gübre kalıntıları, parafin/wax, mikrop/bakteriler, böcek ve larvalara bağlı olarak gelişen gıda zehirlenmelerini engeller.

11. Çocuklardan uzak tutmalı mıyız?
Ex'sir Sanitizer %100 Bitkisel Sebze Meyve Arındırma Konsantresi, sebze ve meyve temizliği için formülize edilmiştir. Konsantre bir ürün olduğu için, içilmesi önerilmez.

12. Meyve asidi içermesi cildi tahriş eder mi?
Tüm ürünlerde olduğu gibi, Ex'sir Sanitizer %100 Bitkisel Sebze Meyve Arındırma Konsantresi de kullanım önerisi doğrultusunda kullanılmalıdır. Ürün, bitkisel asitler içerdiği için, doğrudan temas hâlinde hassas ciltler üzerinde tahriş edici olabilir.

13. Kapağı açık kalırsa ürün özelliğini kaybeder mi?
Ex'sir Sanitizer %100 Bitkisel Sebze Meyve Arındırma Konsantresi'nin içeriğinde bulunan meyve asidi uçucu yağlar içerir. Havayla uzun süreli temas etmesi önerilmez.

14. İçerisinde deterjan, katkı maddesi, kimyasal madde var mı?
Ex'sir Sanitizer %100 Bitkisel Sebze Meyve Arındırma Konsantresi, tamamen bitkisel meyve asitleri içermekte olup, içeriğinde herhangi bir kimyasal madde barındırmamaktadır.

15. Sebze ve meyveleri ne kadar yıkamak gerekiyor?
Geleneksel yöntemlerle ne kadar uzun süre yıkarsak yıkayalım, yağ bazlı parafin/wax tabakası ile muhafaza edilen sebze ve meyveleri, parafin/wax tabakasının altında kalan zirai ilaç, mikrop/bakteriler, böcek ilacı ve gübre kalıntıları, böcek ve larvalardan tamamen arındırmamız mümkün değildir. Ex'sir Sanitizer %100 Bitkisel Sebze Meyve Arındırma Konsantresi kullanarak ise, yalnızca 2-3 dakika içerisinde, sağlığımızı tehdit eden bu zararlılardan %100'e kadar kurtulmamız mümkündür.

16. Ürün neden köpürüyor?
Yıkama sırasında oluşacak köpürme, Ex'sir Sanitizer %100 Bitkisel Sebze Meyve Arındırma Konsantresi'nin içinde bulunan, meyve ve bitkilerden elde edilen doğal asit ve aktif maddelerin arındırıcı etkisinden kaynaklanmaktadır. Durulama sonrasında bu reaksiyona dair herhangi bir tat veya koku kalmayacak, sebze ve meyveler en saf ve sağlıklı hâlleriyle sofranızdaki yerini alacaktır.

17. Ürünle yıkadıktan sonra suyla iyi çalkalama yapmazsam zararı olur mu?
Sebze ve meyvelerin üzerinde bulunan parafin/wax, zirai ilaç, böcek ilacı ve gübre kalıntısı, mikrop/bakteriler, böcek ve larvalar; Ex'sir Sanitizer %100 Bitkisel Sebze Meyve Arındırma Konsantresi'nin içerdiği, bitkilerden elde edilmiş doğal asit ve aktif maddelerin arındırıcı özelliği sayesinde çözülerek etkisiz hâle gelmekte ve yıkama suyuna karışmaktadır. Bu sebeple, yıkama işleminden sonra durulanması önerilmektedir.

18. Ürünün raf ömrü nedir?
Normal şartlar altında önerilen saklama yöntemleriyle muhafaza edildiği takdirde 2 yıldır.

19. Üründe hafif bir koku var. Bu koku yiyeceklerimin üstünde kalır mı? Yemeklerin tadını etkiler mi?
Yıkama sırasında hissedeceğiniz koku, Ex'sir Sanitizer %100 Bitkisel Sebze Meyve Arındırma Konsantresi'nin içinde bulunan, meyve ve bitkilerden elde edilen doğal asit ve aktif maddelerin arındırıcı etkisinden kaynaklanmaktadır. Durulama sonrasında bu işleme dair herhangi bir tat veya koku kalmayacak, sebze ve meyveler en saf ve sağlıklı hâlleriyle sofranızdaki yerini alacaktır.

20. Nerede üretiliyor?
Ex'sir Sanitizer %100 Bitkisel Sebze Meyve Arındırma Konsantresi Eskişehir Kükre Gıda Tesisleri'nde üretilmektedir.

21. Fikir nasıl çıktı, fikir babası kim?
Ürünün fikir babası, ailesinden birçok kişiyi kanserden kaybettiği için, gıda güvenliği ve sağlıklı beslenmeye hizmet edecek bir ürün geliştirme arzusunda olan Gülel Ailesi'nin 3. kuşak temsilcilerinden, genç girişimci Sabri Gülel'dir.

22. Nerelerde satılmaktadır?
Ex'sir Sanitizer %100 Bitkisel Sebze Meyve Arındırma Konsantresi, ulusal ve yerel zincir marketlerde ve semt pazarlarda yerini alacaktır.

23. Yeni çıkan bir ürün olduğuna göre, zararları henüz ortaya çıkmamış olabilir. Sağlığa zarar vermediğini nasıl ölçümlediniz? Bundan emin olabilir misiniz?
Kullanılan hammaddeler, gıda kodeksinde bulunan ya da gıda temizliğinde kullanılabilen hammaddelerdir. İçinde petrokimya türevi hammadde bulunmamaktadır. Ayrıca, çok düşük kullanım oranında etki yapmakta ve kullanım sonrası tekrar durulama önerilmektedir. Bu sebeple, Ex'sir Sanitizer %100 Bitkisel Sebze Meyve Arındırma Konsantresi'nin sağlığa herhangi bir zararı yoktur.

24. Üniversitelerin birtakım bağışlar karşılığında bu gibi raporları verebildiğini biliyoruz?
Bu sorunun haber maksadını aştığını ve ülkemizin saygın üniversitelerini de zan altında bıraktığını düşünüyoruz.

25. Dünyadaki örnekleri neler?
Benzer amaçlı ürünler çeşitli ülkelerde bulunmakla birlikte, bu ürünler Ex'sir Sanitizer %100 Bitkisel Sebze Meyve Arındırma Konsantresi ile aynı formülasyona ve etkiye sahip değildir.

26. Pazarda rakibi var mı?
Pazarda benzer amaca yönelik ürünler olmakla birlikte, bu ürünlerin özellikle mikroorganizmalar üzerindeki etkisi Ex-sir Sanitizer %100 Bitkisel Sebze Meyve Arındırma Konsantresi'ne göre daha düşüktür.

27. Rakip ürünlerden farkı nedir? Bu fark testlerle ortaya kondu mu?
Rakiplerinden en önemli farkı, mikroorganizmalar üzerinde gösterdiği güçlü etkisidir.

28. Elinizde Ex'sir Sanitizer'in kimyasal tarım ilaçları ve bakterilerden kaynaklanan hastalıkları önlediğine dair veriler var mı?
Ex'sir Sanitizer %100 Bitkisel Sebze Meyve Arındırma Konsantresi'nin, sebze ve meyveler üzerindeki parafin/wax, zirai ilaçlar, böcek ilaçları, gübre kalıntıları, mikroorganizmalar, mikrop/bakteriler, böcek ve larvalardan arındırdığına dair veriler mevcuttur.

29. 1 yıllık Ex'sir Sanitizer kullanımı ne kadardır?
4 kişilik bir ailenin ortalama olarak tükettiği sebze meyve oranı dikkate alındığında, 1 yıllık Ex'sir Sanitizer %100 Bitkisel Sebze Meyve Arındırma Konsantresi kullanımı 8 lt'dir.

30. En tehlikeli sebze ve meyveler hangileri?
Tükettiğimiz tüm sebze ve meyveler parafin/wax, zirai ilaç, böcek ilacı ve gübre kalıntısı, mikrop/bakteriler, böcek ve larvalar ihtiva ettiği için, sebze ve meyvenin yapısına, genetiğine göre değişkenlik gösterir. 31. Biberon ve emzik yıkamak gibi başka alanlarda da bunu kullanabilir miyiz?
EEx'sir Sanitizer %100 Bitkisel Sebze Meyve Arındırma Konsantresi, bir dezenfektan veya temizlik malzemesi değildir. Yalnızca sebze ve meyve arındırma amacına yönelik olarak geliştirilmiş bir üründür.

32. Tarım ilacı kullanılan bir besin diğer gıda malzemeleri ile aynı yerde tutulunca ilaçlar bulaşıyor mu?
Ziraat fakültelerine sorulmalıdır.

33. Deterjan veya çamaşır suyu ile yıkamak bu kimyasalları temizler mi?
Sebze ve meyvelerin üzerindeki parafin/wax, zirai ilaç, böcek ilacı ve gübre kalıntısı, mikroorganizmalar, mikrop/bakteriler, böcek ve larvalar gibi zararlı maddeleri deterjan ya da diğer kimyasallarla yıkamak, sağlıklı ve bu anlamda başarılı bir yöntem değildir.

34. Neden bu kadar çok kimyasal kullanılıyor?
Günümüz üretim koşullarında sebze ve meyve üreticileri, tarladaki üretimin her aşamasında ürünlerini havadaki mikroorganizmalar, mikrop/bakteriler, böcek ve larvalara karşı korumak için, ister istemez tarım ilaçları ve parafin kullanmaktadırlar. Ancak, ülkemizde bu konuda bir denetleme olmamasından dolayı bu işlem gereğinden çok daha yüksek oranlarda ve bilinçsizce yapılmakta, insan sağlığını çok ciddi ölçülerde tehdit etmektedir.

35. Güvenilir zincir marketlerden alışveriş yapıyorum ve orada da yıkandığını, hatta bazen üzerine su fışkırtıldığını görüyorum. Bu gibi güvendiğimiz yerlerden satın aldığımız sebze ve meyvelerde de kullanmalı mıyım?
Su ve diğer geleneksel yöntemler, sebze ve meyveleri üzerlerindeki tehlikeli maddelerden arındıramamaktadır. Sebze ve meyvelerin marketler ya da pazarlardaki teşhirlerinde üzerlerine su serpilmesi, yalnızca ürüne taze bir görünüm kazandırma çabasıyla ve albenisini artırmaya yönelik yapılan bir harekettir. Ex'sir Sanitizer %100 Bitkisel Sebze Meyve Arındırma Konsantresi, satın aldığımız tüm sebze ve meyvelerin temizliğinde kullanılmalıdır.

36. Sebze ve meyvelerin üzerindeki kimyasallar, su ile yıkadığımızda ne oranda, Ex'sir Sanitizer ile yıkadığımızda ise ne oranda temizleniyor?
Su ve geleneksel yöntemlerle %5-25 oranında temizlenirken, bu oran Ex'sir Sanitizer ile %100'dür.

37. Sebzeleri, bu ürünle temizledikten sonra hemen tüketmeli miyim? Bekletirsem sorun olur mu?
Önerilen yöntem, tüketeceğimiz miktardaki sebze ve meyvenin tüketim öncesi Ex'sir Sanitizer %100 Bitkisel Sebze Meyve Arındırma Konsantresi ile temizlenerek kullanılması yönündedir.